شناسه : 3061
امروز شنبه 1395/10/11 - 13:55
نویسنده : markazi-admin
آیت الله اراکی در همایش «بصیرت و میثاق امت با ولایت» در اراک

ایران تنها قدرتی، که آمریکا از آن حساب می‌برد/ تحریم ها نشأت گرفته از اقدامات سران فتنه است


آیت‌الله محسن اراکی با اشاره به نقش فتنه ۸۸ و فتنه‌گران در تحریم های اقتصادی گفت: تحریم‌های ظالمانه علیه کشور در نتیجه همین فتنه‌ها و توطئه‌های داخلی است، همین جریان فتنه فضای دنیا را به گونه‌ای آماده کرد که سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کردند.


به گزارش خبرنگار بسیج اصناف استان مرکزی آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و نماینده خبرگان رهبری استان مرکزی در همایش «بصیرت و میثاق امت با ولایت» با تاکید بر اینکه ۹ دی از ایام الله است، گفت: باید این روز را به معنای واقعی کلمه گرامی بداریم و پیمان مجددی با ولایت فقیه داشته باشیم.

ایران تنها قدرتی، که آمریکا از آن حساب می‌برد/ تحریم ها نشأت گرفته از اقدامات سران فتنه است
محسنی اراکی با اشاره به اینکه بحث بصیرت بسیار مهم است، اظهار کرد: اهمیت این موضوع به قدری است که خداوند در قرآن اشاراتی را به آن داشته و رهبر معظم انقلاب هم بارها به اهمیت بصیرت تاکید داشته اند.
 
حضور همیشگی مردم سبب خنثی سازی فتنه دشمن
 
وی با تاکید بر اینکه دشمنی دشمنان با انقلاب تمامی ندارد، بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب با ترفندهای مختلف همواره در پی ضربه زدن به انقلاب بوده اند و همواره حضور مردم در صحنه توطئه های دشمنان را خنثی کرده است.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی قانون اساس جمهوری اسلامی ایران را یکی از بهترین قوانین موجود در جهان عنوان کرد و افزود: این قانون چندین بار مورد تایید مردم قرار گرفته است.
 
محسنی اراکی ادامه داد: ولایت فقیه، نحوه برگزاری انتخابات، شیوه انتخاب مسئولین در رده های مختلف  و … همه از مواردی است که در قانون اساسی وجود دارد و بر اساس آن اجرا می شود و این قانون را هم خود مردم تایید کرده اند.
 
تفسیر سلیقه‌ای سران فتنه از قانون اساسی
 
نماینده خبرگان رهبری استان مرکزی به فتنه ۸۸ اشاره کرد و افزود: متاسفانه سرانه فتنه قانون را بر اساس سلایق خودشان تفسیر می کنند هر کجا که به نفعشان باشد خوب و هرجا که به ضررشان باشد مناسب نمی بینند.
 
وی خطاب به سران فتنه ادامه داد: این چه منطقی است زمانی که نتیجه انتخابات به نفع شما باشد همه چیز خوب است وقتی که انتخابات به نفع شما نیست همه چیز را زیر سوال می برید؟
 
تحریم‌های اقتصادی نتیجه فتنه ۸۸ و اقدام فتنه‌گران/درخواست تحریم ایران از سوی سران فتنه
 
نماینده خبرگان رهبری استان مرکزی اضافه کرد: آنچه امروز دشمن در تحریم اقتصادی بر علیه ملت ایران تحمیل می کند نشات گرفته از اقدامات سران فتنه است و فضای را به وجود آورده اند که هیچ کشوری حق مبادله یک ریال با ایران را نداشته باشد.
 
محسنی اراکی اضافه کرد: افرادی که به ترامپ نامه می نویسند تا تحریم ها را تمدید کنند از همین سران فتنه هستند که چشم ندارند پیشرفت های کشور را ببیند.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به پیشرفت های گسترده ایران در بخش های مختلف اشاره کرد و گفت: همه این پیشرفت ها بعد از انقلاب و با هدایت های امام(ره) و مقام معظم رهبری و حضور با بصیرت مردم در صحنه حاصل شده است.
 
آمریکا از قدرت ایران هراس دارد
 
نماینده خبرگان رهبری استان مرکزی با اشاره به اینکه امروز ایران به عنوان قدرت برتر در جهان مطرح است افزود: این حقیقتی است که سران کشورهای آمریکایی بارها به آن اذعان داشته اند.
 
وی ادامه داد: امروز ایرانِ قدرتمند و مستقل داریم، اولین قدرتی که آمریکا در تمام دنیا از آن حساب می برد ایران است در واقع آمریکا از ایران بیشتر از روسیه حساب می برد.
 
محسنی اراکی اظهار کرد: همه اینها اقتدار ایران اسلامی را می رساند و باید همه در جهت اقتدار بیش از بیش نظام تلاش کنیم.
 
وی به جایگاه رهبری در کشور اشاره کرد و گفت: کشورهای بسیاری انقلاب کردند ولی به دلیل نداشتن رهبری خیلی در ادامه راه موفق نبودن و سرنگون شدند.
 
نماینده خبرگان رهبری استان مرکزی خاطرنشان کرد: امروز جایگاه رهبری را بسیاری از کشورهای دیگر بهتر از برخی از افراد در داخل کشور می دانند.
 
انتهای پیام/

دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)