شناسه : 71960
امروز سه شنبه 1399/11/21 - 20:21
نویسنده : mohammad rezaeian
رئیس سازمان بسیج اصناف درسفربه استان مرکزی

نیازمند ترویج فرهنگ فقه و اخلاق اسلامی در بازار هستیم

حسن‌پور گفت: امروز نیازمند ترویج فرهنگ فقه و اخلاق اسلامی در بازار هستیم که بسیج اصناف برنامه‌ریزی‌هایی جدی در این‌خصوص انجام داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج اصناف کشور،غلامرضا حسن‌پور رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی در دیدار با آیت‌الله «دری نجف‌آبادی» نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: هدف از سفرهای استانی بررسی میدانی مشکلات اصناف و حمایت از تولید داخلی است و خوشبختانه در طول این سفرها با پیگیری‌های انجام‌شده واحدها و اصناف متعددی به چرخه تولید بازگشته‌اند و این مسئله در سال جهش تولید باقوت دنبال می‌شود.

حسن‌پور افزود: یکی از نتایج سفرهای استانی بسیج اصناف که در امروز شاهد آثار و برکات آن خواهیم بود، احیای یک کارخانه مهم است که بسیج اصناف کارخانه تولید پارچه چادر در اصفهان را بعد از ۹ سال تعطیلی احیاء کرد و در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به چرخه تولید بازمی‌گردد.

وی ادامه داد: امروز نیاز ما در کشور برای چادر بیش از ۹۰ میلیون مترمربع است که ۱۰ میلیون آن در شهرکرد تأمین می‌شود و کارخانه‌ای که در اصفهان به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد، روزانه بیش از پنج میلیون متر تولید خواهد داشت که باقی آن در سایر مراکز نیز تأمین و بخشی هم توسط واردات انجام می‌شود.

رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی بیان کرد: کارخانه تولید پارچه چادر که پس از ۹ سال تعطیلی با ۱۲۰ نیرو از چرخه تولید خارج‌شده بود، این روزها با بیش از ۲۶۰ نیرو به چرخه بازمی‌گردد که تولیدات آن با سایر تولیدات خارجی قابلیت رقابت خواهد داشت و سعی داریم کشور را در حوزه چادر به خودکفایی ۱۰۰ درصدی برسانیم.

حسن‌پور افزود: یکی از مسائلی که بسیج اصناف در سال جاری باقوت روی آن کارهای اثربخشی انجام داد، تولید ماسک استاندارد است و با توجه به نیازی که در کشور وجود داشت، امروز خوشبختانه علاوه بر خودکفایی ۱۰۰ درصدی به صادرات ماسک هم دست پیدا کرده‌ایم.

وی یادآور شد: در ابتدای بیماری کرونا کشور تنها ۲۰۰ هزار ماسک تولید می‌کرد، ولی با حمایت‌های بسیج اصناف امروز بیش از ۵۰۰ کارگاه بزرگ در سطح کشور روزانه ۲۰ میلیون ماسک تولید می‌شود.

رئیس سازمان بسیج اصناف خاطرنشان کرد: امروز نیازمند ترویج فرهنگ فقه و اخلاق اسلامی در بازار هستیم که بسیج اصناف برنامه‌ریزی‌هایی جدی در این خصوص انجام داده و اعتقاد داریم روزبه‌روز ارتباط میان جامعه روحانیت و دینی کشور با بازاریان و کسبه باید تقویت شود.

برچسب ها

برچسب‌ها

بسیج اصناف
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)